Czy i kiedy warto odśnieżać dach?

pexels-photo-189900

Odśnieżanie dachów to czynność, która powinna być obowiązkowa, w momencie, kiedy śniegu jest zbyt dużo. Obciążenie dachów śniegiem jest jednym z podstawowych oddziaływań atmosfery na budynki.

Układanie parkietu Warszawa
http://vipparkiet.pl/
Dobierzemy dla Ciebie podłogę idealną dla Twojego wnętrza.
Odwiedź nasz salon sprzedaży.

Śnieg, który zalega na dachu może ograniczać lub uniemożliwiać działanie znajdujących się na nim sprzętów, jak również bezpośrednio szkodzić samej konstrukcji, która w wyniku nadmiernego ciężaru spowodowanego przez śnieg może ulec zawaleniu i dekonstrukcji. Ponadto, śnieg zsuwający się z powierzchni dachów może powodować niebezpieczeństwo dla znajdujących się niżej przedmiotów, czy ludzi, dachów niżej położonych.

Bardzo dużym zagrożeniem dla ludzi i konstrukcji są również sople i nawisy lodowe, które również mogą powodować wielkie niebezpieczeństwo, a nawet sytuację zagrożenia życia. Uzasadnione jest zatem pytanie: Czy odśnieżanie dachów ma sens? W jakiej sytuacji należy przystąpić do odśnieżania i czy robić to na własną rękę, czy może poradzić się specjalistom? Według nowych norm, konstrukcje dachów powinny być na tyle wytrzymałe, by nie doszło do jego zawalenia, ale co jeśli właśnie trwa zima stulecia i nawet tak silna konstrukcja nie daje już pewności bezpieczeństwa? W tym celu warto zwrócić się do specjalisty budowlanego. Musi on ustalić czy i w jaki sposób odśnieżany będzie dach. Do tej sytuacji powinno dojść jeszcze przed zimą, aby właściciel budynku był przygotowany na nadchodzące opady śniegu.

Potrzeba, by zainwestować w usługę odśnieżanie dachów, może wynikać ze względu na: bezpieczeństwo samej konstrukcji, bezpieczeństwo ludzi, którzy przebywają wewnątrz, bezpieczeństwo ludzi przebywających w pobliżu budynku. Tak więc, odpowiedź na pytanie, czy należy odśnieżać dach, będzie zależała od wnikliwej analizy, która zostanie dokonana pod okiem specjalisty. Podsumowując, nowe konstrukcje należy tak projektować, aby były na tyle wytrzymałe, by wytrzymać zimę bez konieczności odśnieżania i tak, by nie było możliwości wystąpienia katastrofy. W przypadku dachów dużych obiektów, należy zadbać o zapewnienie spadków dachu, które umożliwią spływy wody z topniejącego śniegu.

W przypadku, kiedy specjalista uzna, że dach należy odśnieżyć, warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, których głównym celem i misją jest odśnieżanie dachów i konstrukcji. Firma „odśnieżanie jelonek” specjalizuje się w usłudze zwanej: odśnieżanie dachów. Jest godna polecenia i rzetelna. Z usług takich profesjonalistów jak oni warto korzystać.